Գիշերը Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած անկարգություններից հետո բերման է ենթարկվել 7 անձ
Երեկ գիշերը Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած անկարգություններից հետո բերման է ենթարկվել 7 անձ, որոնցից մեկը անչափահաս է, նրանք ներկայացվել են ոստիկանության բաժին:
Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ Ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության եւ լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը: Նա նշեց, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Հիշեցնենք, որ կեսգիշերի սահմաններում հայտնի դարձավ, որ Երեւանի Մաշտոցի պողոտա -Թումանյան խաչմերուկում անկարգություններ են տեղի ունենում: Մի խումբ երիտասարդներ մետաղե ձողերով կոտրում են լուսաֆորները՝ փորձելով նորից փակել այդ փողոցները:
Նրանք ագրեսիվ վարք են դրսեւորել, նաեւ հայհոյել խաչմերուկին մոտեցող ավտոմեքենաների վարորդներին: Շուտով ժամանել են ոստիկանական ուժեր: Երիտասարդները քարեր են նետել նաեւ նրանց ավտոմեքենաների ուղղությամբ: