Սերժ Սարգսյանի թվաբանությունն ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի
Երեկ Ազգային ժողովում ունեցած իր ելույթում Սերժ Սարգսյանը անդրադարձավ նաեւ Երեւանում տեղի ունեցող ակցիաներին եւ քամահրանքով հայտարարեց. «Դուք բոլորից լավ գիտեք, թե քանի մարդ է մասնակցում այս ցույցերին»: Իբր շատ քիչ մարդ է մասնակցում, եւ ցուցարարները չեն արտահայտում հանրության մեծամասնության կարծիքը: Վերը բերված առաջին նկարում Սերժ Սարգսյանի երբեւէ կազմակերպած ամենամեծ հանրահավաքն է: Այն տեղի է ունեցել 2008 թ. փետրվարի 26-ին Երեւանի Հանրապետության հրապարակում: Այդ հանրահավաքի լուսանկարներին զուգահեռ ՀԺ-ի տեսախցիկը արձանագրել էր նաեւ այն տասնյակ ավտոբուսները, որոնցով մարդկանց «բերման էին» ենթարկում Սերժ Սարգսյանի հանրահավաքին մասնակցելու: Տեսախցիկը նաեւ արձանագրել էր, թե ինչպես Սերժ Սարգսյանի հանրահավաքին բերված մարդկանց մեծամասնությունը, նույնիսկ չսպասելով Սերժ Սարգսյանի ելույթի ավարտին, հոծ խմբերով Հյուսիսային պողոտայով ուղղվեց դեպի Ազատության հրապարակ, որտեղ այդ օրերին շուրջօրյա հանրահավաքներ էր անում ընդդիմությունը:
Երկրորդ լուսանկարում «Քայլ արա Մերժիր Սերժին» նախաձեռնության  հանրահավաքն է, որը տեղի ունեցավ Սերժ Սարգսյանի՝ վերը նշված հայտարարությունից մի քանի ժամ անց: Ակնհայտ է, որ մարդկանց քանակը, մեղմ ասած, էականորեն ավելի շատ է, ընդ որում, այս հանրահավաքի կազմակերպիչները մասնակիցներին բերման չեն ենթարկում հանրահավաքների: Հակառակը՝ ոստիկանությունը պոտենցիալ մասնակիցներին տասնյակներով բերման են ենթարկում ոստիկանություն: Եվ ուրեմն, Սերժ Սարգսյանի երեկվա արած «թվաբանությունը» աշխատում է ուղիղ իր դեմ: Ու հիմա ցանկացած քաղաքացի Սերժ Սարգսյանի ունեցած վարկանիշը կարող է չափել նրա ամենամեծ հանրահավաքի մասնակիցների թվով ու քամահրանքով հայտարարել՝ «Դուք բոլորից լավ գիտեք, թե քանի մարդ էր մասնակցում Սերժ Սարգսյանի ամենամեծ հանրահավաքին»: