Չեմ կարծում, որ Հովիկ Աբրահամյանի որդուն նման պաշտոն է պետք. Ալիկ Սարգսյան
«Ես չգիտեմ, թե՝ ով ինչի համար է պայքարում, բայց այս պահին մարզպետ կա, մարդն աշխատում է: Ինքը իրա տեղում է, բայց իրա տեղի վերաբերյալ՝ չգիտեմ ինչու քննարկումներ կան եւ ով է դա շահարկում, չեմ հասկանում: Այդպիսի թեմա չկա»,- երեկ ՀԺ-ի լրագրողի հետ զրույցում այսպիսի հայտարարություն է արել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Արարատի մարզում ՀՀԿ կառույցի ղեկավար Ալիկ Սարգսյանը՝ անդրադառնալով շրջանառվող այն տեղեկություններին, թե թեժ ապրիլին ընդառաջ Հովիկ Աբրահամյանը փորձում է իր որդուն Արարատի մարզպետ դարձնել եւ այդպիսով մարզը վերցնել իր վերահսկողության տակ:
Մամուլը գրել էր, որ Հովիկ Աբրահամյանը «կենաց մահու» պայքար է մղում Արամայիս եւ Արայիկ Գրիգորյանների դեմ՝ մարզն իր ազդեցության տակ վերադարձնելու համար: Ըստ Ալիկ Սարգսյանի, սակայն խոսակցություններն աբսուրդ, արհեստածին են եւ որեւէ հիմք չունեն:
ՀԺ-ի հարցին՝ արդյո՞ք Հովիկ Աբրահամյանի կողմից քաղաքականություն վերադառնալու ակտիվացումներ չի նկատել, մասնավորապես՝ որդուն մարզպետ դարձնելու մասով, Սարգսյանը նկատել է. «Հովիկ Աբրահամյանի որդին պատգամավոր է, չեմ կարծում, որ իրենց նման պաշտոն է պետք: Չկա նման խոսակցություն: Որեւիցե ակտիվացում չեմ տեսնում եւ որեւիցե զարգացում չեմ տեսնում: Ոնց կար իրանց գործերին են, աշխատում են, չեմ կարծում, որ իրանց դա պետք է կամ շահագրգռվածություն չեմ տեսնում: Չեմ կարող ասել՝ քաղաքականություն վերադառնում է, բայց մարզպետի պահով բան չկա»,- եզրափակել է Ալիկ Սարգսյանը: