Խոշոր հրդեհ Կեմերովոյում. ինչպես այն արհամարհեցին ռուսաստանյան հեռուստաալիքները
Ռուսաստանի Կեմերովոյի շրջանում տեղի ուենցած խոշոր հրդեհի հերեւանքով 50 երեխա է մահացել, սակայն ոչ մի դաշնային հեռուստաալիք օպերատիվ կերպով չի անդրադարձել խնդրին եւ ուղիղ միացում դիպքի վայրից չի ապահովել:
Ինչպես գրում է Facebook-ի իր էջում լրագրող, հասարակական գործիչ Անտոն Կրասովսկին, հրդեհի ժամանակ ոչ մի դաշնային նշանակության հեռուստաալիք ուղիղ եթեր չի ապահովել:
«Երեխաներն այրվել են հրդեհի մեջ, խեղդվել են: Սակայն ՌԴ Առաջին ալիքով ինչպես եւ հայտարարվել էր «Պիի կյանքը» ֆիլմն էր ցուցադրվում, «Ռոսիա-1»-ի եթերում Շահնազարով էր Սոլովյովի մոտ դատարկախոսում, НТВ-ով սերիալ էր: Որեւէ մի հեռուստաալիք ուղիղ միացում չապահովեց, չխոսեց խնդրի մասին»,- գրում է նա:
«Չկա ոչ մի լուր, չկա հեռուստաալիք, սակայն կան միայն կուշտ «քաքակերներ», որոնք կերակրվում են իշխանությունից»,- զայրացած գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ ՌԴ-ի Կեմերովոյի շրջանի առեւտրի կենտրոնում տեղի ունեցած խոշոր հրդեհի հետեւանքով զոհվել է 53 մարդ, կան տասնյակ վիրավորներ: