Այսօր չի ցրտել, պարզապես ամպամած է, մի քանի օրից 20-22 աստիճան տաքություն կլինի. Սուրենյան
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացրեց, որ մինչև մարտի 17-ի առավոտյան մեր Հանրապետության տարածքը կլինի ցիկլոնի ազդեցության տակ, իսկ հետո ջերմաստիճանը կբարձրանա 5-6 աստիճանով։
«Ցիկլոնի ազդեցությունը կպահպանվի մինչև մարտի 17-ի առավոտ, որի արդյունքում ժամանակ առ ժամանակ Հանրապետության շրջանների զգալի մասում ամպրոպային բնույթի կարճատև անձրևներ կլինեն՝ ոչ երկարատև, օրը մի 10-15 րոպե կգա, այնուհետև դադար, հետո նորից կկրկնվի: Ջերմաստիճանն այս 2 օրերին առանձնապես չի փոխվի՝ ցերեկային ժամերին Երևանում և Արարատյան դաշտում նորից կհասնի 17-18 աստիճանի»,- ասաց նա։
Սուրենյանը նաեւ նշեց, որ ակտիվանում են հարավ-արևմտյան տաք հոսանքները, որոնք մեր երկիր գալիս են Մերձավոր Արևելքից։ «Մարտի 18-19 ընկած ժամանակահատվածում ջերմաստիճանը նկատելի կբարձրանա, եղանակը կտաքանա 5-6 աստիճանով, իսկ  Լոռի-Տավուշ-Սյունիք-Արցախ հատվածներում ջերմաստիճանը կբարձրանա 8-10 աստիճանով։ Երևանում կունենաք 20-ից բարձր ջերմաստիճան, Արարատյան դաշտում կհասնի 20-22 աստիճանի»,- ասաց Գագիկ Սուրենյանը։
Վերջինս նաև հավելեց, որ այսօր ջերմաստիճանը չի նվազել, նույն ջերմաստիճանն է, ինչ-որ երեկ։ «Սովորաբար մարդիկ ամպամածությունը, տեղումները ասոցացնում են ջերմաստիճանի նվազման հետ։ Օդի ջերմաստիճանը չի իջել, պարզապես արևի բացակայությունը մարդուն բերում է այն զգացողությունը, որ եղանակը ցրտել է։ Բայց այսօր նույն ջերմաստիճանն է, ինչ-որ երեկ»,- ասաց Գագիկ Սուրենյանը։
Մեզ հետ զրույցում Գագիկ Սուրենյանը նաև նշեց, որ ցրտահարության վտանգը, ըստ վիճակագրության, պահպանվում է մինչև ապրիլի 25-ը ներառյալ, և որ այն  կարող է լինել ցանկացած պահի, բայց այս պահի դրությամբ՝ առաջիկա 5-7 օրերին ցրտահարության վտանգ չկա, ընդհակառակը օրերը տաքանալու են։