Երթուղայինն ո՞ւր մնաց. պաշտոնյաները շքեղ մեքենաներով էին եկել Եռաբլուր (լուսանկարներ)
Հունվարի 28-ից հետո այսօր առաջին անգամ էր, որ Հայաստանի իշխող վերնախավը միահամուռ այցելեց Եռաբլուր զինվորական պանթեոն: Առիթը նախկին վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 59-րդ տարեդարձն էր:
Հիշեցնենք, որ  բանակի կազմավորման օրը պաշտոնյաները, բացառությամբ Սերժ Սարգսյանի, Եռաբլուր այցելեցին միկրոավտոբուսով: Դեպքն այն աստիճանի արտառոց էր, որ նույնիսկ պաշտոնյաներն էին երթուղայինի մեջ ծիծաղում:
Այսօր նախկին պատկերը վերականգնվեց: Սերժ Սարգսյանը, ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը եւ նրանց հաջորդող մանր ու միջին կալիբրի պաշտոնյաները Եռաբլուրի ավտոկայանատեղիում մեքենաների շքեղ ցուցադրություն էին կազմակերպել: Ամեն բան վերադարձավ իր նախկին տեսքին:
Հունվարի 28-ին, երբ երթուղայինով էին նրանք այցելել Եռաբլուր, Սերժ Սարգսյանի խոսնակ Վլադիմիր Հակոբյանը ՀԺ-ին տված մեկնաբանությունում ասել էր, որ ընդամենը խցանումից խուսափելու համար են այդ օրը Ազգային անվտանգության խորհրդի անդամները ժամանել միկրոավտոբուսով: Նշենք, որ այսօր Երեւանի կենտրոնից Եռաբլուր տանող ճանապարհը տեղը տեղին խցանված էր: