Ինչո՞ւ էր Հռոմի ոստիկանությունը փորձում ինձ ձերբակալել․ Փաշինյանը դիմել է դեսպանին
ՀՀ ԱԺ Ելք խմբակցության դիմել է ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին՝ Հռոմում Իտալիայի ոստիկանության ներկայացուցիչներն իրեն բերման ենթարկելու փորձ հետ կապված: Գրության մեջ ասվում է.
«Հայաստանի Հանրապետությունում
Իտալիայի հանրապետության
արտակարգ եւ լիազոր դեսպան,
Նորին գերազանցություն Ջովանի Ռիչուլիին.
Ձերդ գերազանցություն.
Ս/թ հունվարի 30-ին, Իտալիայի մայրաքաղաք Հռոմում Իտալիայի ոստիկանության ներկայացուցիչները ինձ բերման ենթարկելու փորձ են արել՝ պատճառաբանելով, որ Հայաստանի իշխանությունները Ինտերպոլի միջոցով իմ նկատմամբ հետախուզում են հայտարարել։
Հայաստանի ոստիկանությունը հայտարարել է, որ իմ նկատմամբ միջազգային հետախուզումը հանվել է դեռեւս 2009 թվականին։
Ելնելով վերը նշվածից՝ խնդրում եմ պարզաբանել, թե ի վերջո ի՞նչ հիմնավորմամբ էին Իտալիայի ոստիկանության ներկայացուցիչները փորձում ինձ բերման ենթարկել։