Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը ֆուտբոլային ակումբ կունենա: «Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ աշխատանքներն այս պահին ընթացքի մեջ են, թեւ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար եւ ՀՀ սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը չի հաստատում խոսակցությունները: Այսօր՝ փետրվարի 6-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նախարարին հարց ուղղվեց՝ արդյոք ճիշտ է, որ Ծառուկյանը ֆուտբոլային 2 թիմ է հիմնելու:
«Անվիճելի փաստ է, որ սպորտը համախմբող, միավորող ամենաուժեղ ոլորտն է, եւ այստեղ շատ կարեւոր է բոլորիս ընդհանուր աշխատանքը, որպեսզի ունենանք մեր երազած սպորտը: Այսքանը ընդունեք որպես պատասխան»,- ասաց նա:
Վերջերս «Միկա» ֆուտբոլային ակումբի մարզաբազան իր մարզադաշտով փոխանցվել է Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության բալանսին: Այն, որ Ծառուկյանը այսուհետ հատուկ ուշադրություն է դարձնելու ֆուտբոլին, երեւում է նաեւ նրանից, որ ՀԱՕԿ-ի կողմից կառուցվող ծաղկաձորյան նոր մարզաբազայում լինելու է նաեւ ֆուտբոլային խաղադաշտ: