Նոյեմբերի 5-ին կայացած ՏԻՄ ընտրություններից հետո Ախթալա խոշորացված համայնքի վարչական բնակավայրերի ղեկավարների անուններն արդեն հայտնի են:
Խոշորացված Ախթալա համայնքին միացան Ճոճկան, Մեծ Այրում, Նեղոց եւ Շամլուղ համայնքները՝ դառնալով խոշորացված համայնքների կազմի մեջ մտնող վարչական տարածքներ:
Armtimes.com-ի ուսումնասիրությունները ցույց տվեցին, որ նախկին գյուղապետերից եւ ոչ մեկը չի նշանակվել Ախթալա խոշորացված համայնքի վարչական տարածքների ղեկավար:
Նեղոցում վարչական ղեկավար է նշանակվել էլեկտրիկ Մհեր Բաբայանը, Այրումում՝ գյուղապետարանի նախկին քարտուղար Գայանե Ալավերդյանը, Ճոճկանում՝ գյուղապետի տեղակալ Արթուր Վարդումյանը, Շամլուղում՝ Ախթալայի ԼՀԿ-ի նախկին աշխատակիցը:
Ախթալայի համայնքապետ Արկադի Թամազյանի խոսքով՝ վարչական համայնքների ղեկավարները տեղի բնակիչներ են, ասում է՝ ընտրություն կատարելիս հաշվի է առնվել հենց այս հանգամանքը:
Վարչական բնակավայրերի ղեկավարներ նշանակվել են նաեւ Օձուն խոշորացված համայնքում: Այստեղ սակայն, ի տարբերություն Արդվիի, գրեթե բոլոր վարչական տարածքներում որպես ղեկավարներ նշանակվել են նախկին գյուղապետերը:
Օձուն խոշորացված համայնքի ղեկավար Արսեն Տիտանյանի խոսքով՝ Արդվիի նախկին գյուղապետն ինքը չի ցանկացել նշանակվել վարչական տարածքի ղեկավար. «Ինքը նույնիսկ չի դիմել, ու հիմք ընդունելով պայմանագիրը, նշանակել ենք նոր ղեկավար: Բոլոր պայմանագրերը կնքվել են եւ արդեն վարչական ղեկավարներն ու օպերատորները անցել են աշխատանքի»,-ասաց նա: