ՀՀ ազգային ժողովի աշխատակազմի հանրային կապերի վարչությունն այսօր վերջապես պատասխանեց մեր գրավոր հարցմանը՝ տրամադրելով այն պատգամավորների ցանկը, որոնք բյուջեի հաշվին օգտվում են հեռախոսային խոսակցությունների վճարի արտոնությունից:
Նշենք, որ ինչպես ԱԺ-ի, այնպես էլ կառավարության եւ տարբեր գերատեսչությունների պաշտոնյաներ, օրենքով հնարավորություն ունեն օգտվել աշխատանքային պարտականությունները կատարելու ժամանակ արտերկրում գտնվելու ընթացքում հեռախոսավճարների, այսպես ասած, սուբսիդավորումից:
ԱԺ աշխատակազմի հանրային կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանն այսօր մեզ տրամադրեց մի ցանկ, որի ուսումնասիրությունից պարզ է դառնում, որ 2017 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսների ընթացքում թվով 25 պատգամավոր օգտվել է այդ արտոնությունից: Ցանկում մանրամասն նշված է, թե որ պատգամավորը տարվա որ ամսին, որքան դրամի խոսակցություն է ունեցել:
Այդ պատգամավորներն են՝ Արա Բաբլոյան (ԱԺ նախագահ), Էդուարդ Շարմազանով (ԱԺ փոխնախագահ), Միքայել Մելքումյան (ԱԺ փոխնախագահ), Արփինե Հովհաննիսյան (ԱԺ փոխնախագահ), Նաիրա Զոհրաբյան, Գագիկ Մինասյան, Կորյուն Նահապետյան, Հակոբ Հակոբյան, Արմեն Աշոտյան, Վարդան Բոստանջյան, Վարդեւան Գրիգորյան, Խոսրով Հարությունյան, Հրայր Թովմասյան, Հերմինե Նաղդալյան, Արտաշես Գեղամյան, Մարգարիտ Եսայան, Գալուստ Սահակյան, Սեդրակ Սարոյան, Մանվել Գրիգորյան, Արտակ Դավթյան, Արտակ Զաքարյան, Վարդան Այվազյան, Ստեփան Մարգարյան, Էլինար Վարդանյան, Հովհաննես Սահակյան:
Ստորեւ ներկայացնում են, թե որ պատգամավորը հունվար-հոկտեմբեր ամսին, ընդհանուր առմամբ՝ որքան գումար է ծախսել հեռախոսային խոսակցության համար պետական բյուջեից: