Բաղրամյան պողոտայում այսօր մեքենաներից մեկի հրդեհվելու պատճառը նախնական տեղեկություններով՝ վառելիքի արտահոսքն է եղել, ինչն էլ կայծի հետեւանքով հրդեհ է առաջացրել մեքենայում: Այս մասին Armtimes.com-ի հետ զրույցում հայտնեց ԱԻՆ նախարարի մամուլի խոսնակ Նանա Գնդոյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր` նոյեմբերի 21-ին, Բաղրամյան պողոտայում` ԱԺ-ի դիմաց, հրդեհ է բռնկվել Mersedes E-320 մակնիշի 34 TN 239 համարանիշի եւ Nissan March մակնիշի 61 SZ 600 համարանիշի ատոմեքենաներում:
Վառելիքի արտահոսքը եղել է Mersedes մեքենայից, որն ամբողջությամբ այրվել է: Հրդեհի հետեւանքով այրվել է նաեւ հարեւանությամբ կայանված Nissan March ավտոմեքենայի բեռնախցիկը:
Նանա Գնդոյանի խոսքով` բարեբախտաբար տուժածներ չկան, նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ հրդեհի պատճառները պարզելու ուղղությամբ, իսկ «Պայթյունի մասին տեղեկատվություն ԱԻՆ-ում չի ստացվել»: