«ԵՊՀ ռեկտորի արձագանքը մեկը պետք է լինի՝ դադարեցրեք դասադուլը»,- armtimes.com-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ԱԺ «Ծառուկյան» ընդդիմադիր խմբակցության պատգամավոր, Շիրակի պետական համալսարանի նախկին ռեկտոր Վարդեւան Գրիգորյանը:
«Օրենքի մեջ շատ դրական կետեր կան: Ուսանողները ներկայացնում են, թե տարկետումը հանվում է, բայց այդպես չէ: Նրանց ասում են՝ տարկետում վերցրու, սովորի, գնա բանակ արի եւ մագիստրատուրայում, ասպիրանտուրայում շարունակի»,- մանրամասնեց Վարդեւան Գրիգորյանը:
Armtimes.com-ի հարցին, թե որպես նախկին ռեկտոր ինչպե՞ս է վերաբերվում այն հանգամանքին, որ դասախոսներին արգելում են կարծիք հայտնել, Գրիգորյանն ասաց.
«Եթե դասախոսը հայտարարում է, որ իրեն չեն թողնում կարծիք հայտնել, սա արդեն խոսքի ազատություն է: Եթե նա ասում է, որ համալսարանի ռեկտորը ինձ չի թողնում խոսել, նա արդեն խոսում է չէ՞»,- եզրափակեց Վարդեւան Գրիգորյանը: