ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը հանդիպել է երիտասարդ կնոջ՝ 38-ամյա Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի հետ: Այս մասին Комсомольская правда-ին ասել է նրա մտերիմ ընկերը՝ Արթուր Սողոմոնյանը: Նրանք հանդիպել են, երբ օրերս՝ հիվանդանոցից դուրս գրվելուց հետո Ջիգարխանյանը գնացել է այն բնակարան, որտեղ կնոջ հետ ապրում էր, եւ վերցրել իր իրերը:
«Վիտալինան լուռ նրան է տվել իրերը, կարծում եմ՝ նույնիսկ չի փորձել խոսել նրա հետ: Այնպես որ, ինչպես այսպիսի դեպքերում են ասում, նա տնից հեռացավ 1 ճամպրուկով՝ տունը թողնելով կնոջը»,- ասել է Սողոմոնյանը:
Սողոմոնյանը հայտնել է, որ Ջիգարխանյանը տեղափոխվել է իր անունը կրող թատրոն: Անյտեղ հանգստի սենյակ կա: Ընկերները պատրաստ են նրա համար բնակարան գնել, սակայն առայժմ չի համաձայնվում: Այս շրջանում պարզապես ուզում է հանգստանալ, եւ թատրոնը նրա համար այն վայրն է, որտեղ տխուր մտքերը ցրվում են:
Միաժամանակ շարունակվում են խոսակցությունները, թե Ջիգարխանյանին առեւանգել են: Նրա ղեկավարած Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի մամլո քարտուղար Նատալյա Կորնեեւան եւ Վիտալինայի ներկայացուցիչ Էլինա Մազուրը հայտարարել էին, թե նրան առեւանգողները նրան պահում են թատրոնում:
Ջիգարխանյանի ընտանիքի շուրջ այս աղմուկը ստեղծվել է հոկտեմբերի սկզբին: Հոկտեմբերի 10-ին նա կնոջ հետ հերթական վեճից հետո հիվանդանոցում էր հայտնվել: Վիճակը գնահատվել էր միջին ծանրության: Դուրս գրվելուց հետո դերասանն ապահարզան էր պահանջել: