Երեւանի զինհոսպիտալի իմիջը միջինից ցածր է. նախարարը նոր հոսպիտալի համար փող է հավաքում
Մինչև ընթացիկ տարվա դեկտեմբերի ավարտ զոհված զինծառայողների և առաջին կարգի հաշմանդամ զինծառայողների անօթևան ընտանիքների բնակարանային խնդիրները կլուծվեն: Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Վերջինս մեկ այլ կարեւոր հայտարարություն եւս արեց. նախատեսվում է թիվ մեկ համալսարանական հիվանդանոցի բազայի վրա ստեղծել ժամանակակից, տարածաշրջանում առաջատար վերականգնողական կենտրոն:
«Այս ծրագիրն արվում է ոչ պետական միջոցների ներդրմամբ, այլ՝ մասնավոր ներդրումներով: Ուրախ եմ ասել, որ հունվարի 28-ին այն կբացի իր դռները եւ մեր հաշմանդամ զինծառայողները հնարավորություն կունենան երկարատեւ բուժում ստանալ վերջին սերնդի սարքավորումներով հագեցած կնտրոնում»,- ասաց նախարարը:
Նախարարը նաեւ ասաց, որ Հայաստանին անհրաժեշտ է ժամանակակից կենտրոնական զժնվորական կլինիկա, քանի որ եղածը չի համապատասխանում երկրում ձեւավորված բուժսպասարկման միջին ստանդարտին: Նախարարը հայտարարեց, որ պետական բյուջեից այդ հոսպիտալի կառուցման համար ոչի մի կոպեկ չի հատկացվելու: Վիգեն Սարգսյանն ակնկալում է կրկին այս առիթով գումար հավաքել:
«Դա շատ կարեւոր է մեզ համար, քանի որ մեր հոսպիտալը չի համապատասխանում երկրում ձեւավորված բուժսպասրկամն միջին ստանդարտին: Ես վստահ եմ, որ բոլորը կաջակցեց, կունենան ներդրում, որ կրկին ոչ բյուջետային միջոցներով կառուցենք այդ անհրաժեշտ հոսպիտալը զինծառայողների համար»,- երեկ ԱԺ-ում հայտարարեց Պնախարար Վիգեն Սարգսյանը: