ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանն անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արտաշես Գեղամյանի միջադեպին՝ ասաց.
«Ես չգիտեմ ինչ է եղել, ականատես չեմ եղել, ընդամենը խոսել եմ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, փորձել եմ պարզել, թե ինչ է եղել: Լսել եմ միայն Նիկոլ Փաշինյանին: Երեւույթն անընդունելի է, բայց եկեք ընդունենք, որ ցանկացած խորհրդարան ապահովագրված չէ նման դեպքերից»,- ասաց Մելիքյանը եւ հրաժարվեց պարզաբանել, թե Փաշինյանի հետ առանձնազրույցում ինչ են խոսել:
Լրագրողի հարցին, թե ՀՀԿ խմբակցությունում շարունակում են պատգամավորներն իրենց դրսեւորել Շմայիսի՝ Առաքել Մովսիսյանի նման, խմբակցության ղեկավարն ասաց.
«Չի կարելի որեւէ մեկին վիրավորել: Քննարկման ընթացքում հնարավոր է նման իրավիճակներ»,- ասաց նա եւ տեղեկացրեց, որ ՀՀԿ խմբակցությունը չի պատրաստվում այս դեպքը քննադատել. « Խմբակցությունն ընդամենն այս երեւույթը կքննարկի»:
Մեր հարցին, թե՞ արդարացնում է Գեղամյանի պահվածքը, Մելիքյանն ասաց.
«Սա արդարացում չէ, ընդամենը արձանագրում է: Ես կարծում եմ, որ հետագայում նման երեւույթները չեն կարող բացառված լինել նաեւ աշխարհի խորհրդարաններում»:
Armtimes.com-ի դիտարկմանը, թե ԱԺ-ում ազատ խոսքը սահմանափակվում է՝ այն էլ ֆիզիկական բռնությամբ, Մելիքյանն ասաց.