Բարով եք եկել՝ չխնայելով ձեր միջոցներն ու ժամանակը. Հրանուշ Հակոբյանը սփյուռքի գործիչներին
«Բարով եք եկել ազատ ու անկախ Հայաստան՝ ձեր հայրենիքը: Շնորհակալ ենք, որ ընդունեցիք մեր հրավերը, չխնայեցիք, ձեր ժամանակն ու միջոցները, եկաք եւ իրականություն է դառնում համահայկական, հայաշունչ այս մեծ հարթակի աշխատանքները, եւ մենք այսօր ամփոփում ենք Հայաստան-Սփյուռք 5-րդ համաժողովի արդյունքները, եւ  նախագծում հետագա մեր անելիքները»,- Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացման ժամանակ իր ելույթում նշեց ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Նախարարը նշեց, որ անցած համաժողովից անցել է 3 տարի եւ այդ ընթացքում սփյուռքի նախարարությունը համախմբել, դասդասել են նախորդ համաժողովի ելույթներում արված բոլոր առաջարկությունները, դիտողությունները, դրանք համալրել եւ լրացրել ենք Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի համահայկական հռչակագրի դրույթներին համապատասխան եւ դարձրել Հայաստան-Սփյուռք գործակցության անցնող տարիների ուղենիշը:
Հրանուշ Հակոբյանը տեղեկացրեց, որ Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովին մասնակցելու են եկել հայազգի 1800-ից ավելի անհատականություններ եւ նշեց, որ մասնակիցների թվում 35 տոկոսից ավելին կանայք են, 25 տոկոսից ավելին՝ երիտասարդներ, Մեծ թիվ են կազմում մտավորականները, բիզնեսմենները, 90-ից ավելի լրագրողներ ու խմբագիրներ:
«Համոզված եմ, որ ձեր գործնական դիրքորոշումներով, կառուցողական առաջարկություններով, նոր նախագծերով ու գաղափարներով կհարստացնեք Հայաստան-Սփյուռք գործակցությանն ու կնպաստեք մեր երկրի զարգացմանը»,- հայտարարեց Հրանուշ Հակոբյանը՝ մաղթելով հաջող աշխատանքներ: