Կարեն Կարապետյանը Տիգրան Սարգսյանի նախկին խորհրդականին փոխնախարար նշանակեց
Կառավարության պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Վարազդատ Կարապետյանին նշանակել է տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարի տեղակալ: «Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 6-րդ ենթակետը՝ Վարազդատ Կարապետյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարի տեղակալ»,- ասված է Կարեն Կարապետյանի որոշման մեջ:
Նշենք, որ Վարազդատ Կարապետյանը 2011-2012թթ. եղել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի խորհրդական: 2012 թվականից նա «Հայաստանի փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոն» /ՓՄՁ ԶԱԿ/ հիմնադրամի գործադիր տնօրեն է: Վարազդատ Կարապետյանը մասնագիտությամբ տնտեսագետ-միջազգայնագետ է, տնտեսական գիտությունների թեկնածու: