Թեհրանի ահաբեկիչներն Իրան են անցել Հայաստանի սահմանով. Թուրքական կազմակերպության ղեկավար
Թուրքական և ադրբեջանական լրատվամիջոցները հերթական սկանդալային և հակահայ հայտարարությունն են տարածում: Նման հայտարարություններով հայտնի և Թուրքիայում գործող «Հայերի անհիմն հավակնությունների դեմ պայքարող միջազգային հանրություն» կազմակերպության (ASİMDER) առաջնորդ Գյուքսել Գյուլբեյն այս անգամ ասել է, թե Թեհրանի ահաբեկչություններն իրականացրած ահաբեկիչներն Իրան են անցել Հայաստանի տարածքով:
Գյուլբեյը նաև հայտարարել է՝ իր տարածաշրջանային աղբյուրներն իրեն հայտնել են, թե Հայաստանը Արցախում ահաբեկիչների մարզումների ճամբարներ է բացել, որտեղ մարզվում են Թուրքիայում ահաբեկչական համարվող Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության զինյալները: Գյուլբեյն ավելի հեռու է գնացել և նույնիսկ մանրամասնել է, թե Հայաստանի իշխանությունները նրանց ինքնաթիռներով Սիրիայից Արցախ են հասցնում:
«Սիրիայից դուրս բերվող սիրիահայերի մեջ կարող են լինել ԻՊ ահաբեկիչներ: Մի քանի ամիս առաջ Հայաստան ժամանած այդ մարդիկ կարող են առանց որևէ խնդրի հատել Իրանի սահմանը, և հենց նրանք էլ իրականացրել են Թեհրանի ահաբեկչությունները: Իրանը թիրախավորվել է, քանի որ Թուրքիայի հետ օգնում է Քաթարին», ասել է Գյուլբեյը: