ԱԺ պատգամավոր, «Ելք» դաշինքի համամասնական ցուցակի 3-րդ համարը ներկայացնող Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է այսօր ասուլիսի ընթացքում ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի հնչեցրած հորդորին:
«Ասում են Արմեն Աշոտյանն ինձ հորդորել է ներողություն խնդրել ընտրակեղծարար դպրոցների տնօրեններից։ Աշոտյա՛ն եղիր Աշոտյա՛ն։ Աչքերը չռած սմայլիկ»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Փաշինյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօրվա ասուլիսում անդրադառնալով Արարատում երեկ Փաշինյանի արած հայտարարությանը՝ Արմեն Աշոտյանը հորդորել էր ներողություն հայցել այն հազարավոր մարդկանցից, ում պիտակավորել է:
«Կարծում եմ՝ Նիկոլն ունի այն խիզախությունը, որ տաք-տաք ասած բառերի համար ներողություն խնդրի այն մարդկանցից, ովքեր իր մոր կամ կնոջ տարիքին են: Եթե նա էլ չխնդրի, կհորդորեմ «Ելք» դաշինքի ավելի հմուտ եւ իմաստուն ներկայացուցիչներին՝ իր փոխարեն ներողություն խնդրել»: