Հակոբ Հակոբյանը գաղտնազերծեց Ծառուկյան-Սարգսյան պայմանավորվածությունը (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը (Ճոյտ) տեղյակ չի` ինքը լինելու է արդյոք «Ծառուկյան դաշինք»-ի համամասնական ցուցակում, թե՝ ոչ: Այս մասին Հակոբ Հակոբյանն ասաց լրագրողների հետ զրույցում՝ նշելով, որ ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրվի Արմավիրի մարզը ներառող ընտրատարածքում:
Հարցին՝ «Ծառուկյան դաշինք»-ը գնո՞ւմ է իշխանափոխության, Հակոբ Հակոբյանը պատասխանեց. «Իշխանափոխություն այդպիսին չկա, ամսի 2-ին իշխանությունը լինում է ժամանակավոր: Եթե որեւիցե կուսակցություն մեծամասնություն է լինում, նա էլ ձեւավորում է իշխանություն: Ընտրություններից մի քանի ամիս առաջ չի կարելի ասել, որ որեւիցե մեկը գնում իշխանափոխություն անելու»:
Հակոբ Հակոբյանի խոսքով՝ եթե ժողովուրդն իր քվեարկությամբ «Ծառուկյան դաշինք»-ին ձայն տա եւ իրենք կլինեն մեծամասնություն, ապա կառավարման պատասխանատվությունը կվերցնեն: «Իշխանությունն այդ ժամանակ կլինի ընդդիմություն կամ կոալիցիայի մաս»,- հայտարարեց Հակոբ Հակոբյանը: