Հովիկ Աբրահամյանը կհեռացվի ՀՀԿ-ից. Ռուբեն Թադեւոսյանը՝ նախկին վարչապետի մասին
ՀՀԿ-ն կուսակցությունից կհեռացնի նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին, եթե վերջինս կուսակցությունից դուրս գալու մասին դիմում չներկայացնի ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակ: Այս մասին Armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադեւոսյանը:
«Հովիկ Աբրահամյանի դիմումը չենք ստացել: Իր պաշտոնական հայտարարությունից հետո դիմում չի եղել: Իրենք բավական լուրջ դերակատարում են ակնկալում, ըստ իրենց հայտարարության, պարոն Աբրահամյանի հայտարարությամբ, որ ինքը քաղաքական գործընթացներին մասնակցելու է, բայց լրջությունն արտահայտվում է խոսքի եւ գործի համընկնմամբ: Տվյալ պարագայում հայտարարությունը կա, դիմումը չկա»,- ասաց Ռուբեն Թադեւոսյանը:
Հարցին՝ այդ դեպքում հնարավո՞ր է կուսակցությունը հեռացնի Հովիկ Աբրահամյանին ՀՀԿ-ից, նա պատասխանեց. «Կուսակցության կանոնադրությունը նմանատիպ հարցերը հստակ կանոնակարգում է, իհարկե մենք անդրադարձ կանենք դրան: Մենք երբ նպատակահարմար համարենք, այդ ժամանակ էլ կանդրադառնանք այդ հարցին: Մենք ավելի լուրջ հարցերով ենք զբաղվում, քան նմանատիպ հարցերը»:
ՀՀԿ կանոնադրությունը, թեեւ կոնկրետ ժամկետներ չի սահմանում նման դեպքերում կուսակցությունից հեռացնելու որոշման ժամանակահատվածի համար, սակայն ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահը չի բացառում, որ Աբրահամյանին կհեռացնեն ՀՀԿ-ից:
Հիշեցնենք, որ Հովիկ Աբրահամյանը հունվարի 27-ին հակադարձել էր Սերժ Սարգսյանի՝ ՀՀԿ խորհրդի նիստում արված հայտարարությանը: Սերժ Սարգսյանը համեմատություն էր կատարել ՀՀԿ-ն լքելու գործընթացը մայր գետից առանձնացող առվակների հետ, որոնք Սարգսյանի համոզմամբ, հետագայում չորանում են: Հովիկ Աբրահամյանն էլ իր հերթին էր շարունակել համեմատությունը: «Չմոռանանք նաեւ, որ մայր գետերը ոչ այլ ինչ են, քան ինքնամոռաց առվակների միավորում: Բայց ինչ-որ պահից գետ լցվող տեխնոլոգիական գործարանի խառնուրդային ջրերը կմխտռեն ողջ մայր հունը, անպիտան կդառնա ամբողջը: Միգուցե մինչ այդ պոկված՝ դեռ սեփական հողի հոտը կրող առվակները, մինչև ոչնչանալը, հասցնե՞ն գոնե մեկ-երկու բնակավայրի կյանք պարգևել»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր Հովիկ Աբրահամյանը: