Գտնվել է Միշիկի հին համակարգիչը, վերականգնվել է մոտ 9 հազար ֆայլ. Հրաչյա Հակոբյան
ՀՀ ԱԺ պտգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Միքայել Մինասյանի հետ կապված ՊԵԿ վերջին բացահայտումներին եւ նշել , որ խուզարկության ժամանակ գտնվել է Մինասյանի հին համակարգիչը: Նշվում է, որ վերկանգնվել է մոտ 9 հազար ֆայլ:
Պատգամավորի գրառումն ամբողջությամբ ստորեւ.
«ՊԵԿ-ը շատ համեստ է, շատ զուսպ։ Ուրեմն՝ ի՞նչ է պարզվում։ Պարզվում է խուզարկություններից մեկի ժամանակ գտնվել է Միշիկի հին համակարգիչը։
Ֆայլերը ջնջված են եղել։ Բայց մեր այթիշնիկները վերականգնել են ֆայլերը՝ մոտ 9 հազար հատ ու այնտեղ պարզվում է ամեն ինչ արձանագրված է, ամեն-ամեն ինչ։
Միշիկը ում ինչքան փող է տվել, ումից ինչքան փող է ստացել, ումից ինչ ու ինչպես է խլել, ընտրությունների արդյունքները ինչպես է կեղծել, ում միջոցով, ինչ հնարքներով, ում ոնց է առել։
Կարեւորը՝ սեփականությունների ամբողջական ցանկով, օֆշորային հաշիվներով ու ընկերություններով։ Մարդ էդքան փող ունենա ու չկարողանա ֆայլ ջնջել անգամ. բա խոհանոց կմտնի, բա ինչ կանի»։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ ՊԵԿ-ը հաղորդագրություն էր տարածել այն մասին, որ Միքայել Մինասյանի մեղադրանքում նոր դրվագ է բացահայտվել: