Հնարավոր է՝ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործը քննող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը ապրիլի 17-ին ներկայանա աշխատանքի
Հնարավոր է՝ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործը քննող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը ապրիլի 17-ին ներկայանա աշխատանքի:
Այս մասին հայտնում է Բարձրագույն դատական խորհրդի մամուլի եւ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը՝ նշելով, որ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը տեղեկացված է, որ դատավոր Աննա Դանիբեկյանին տրամադրված ժամանակավոր անաշխատունակության թերթիկի ժամկետը ներառյալ սույն թվականի ապրիլի 16-ն է. «Եթե բուժող բժշկի կողմից այն չերկարաձգվի, դատավորն ապրիլի 17-ին կներկայանա աշխատանքի»:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ դատավոր Աննա Դանիբեկյանը մարտի 13-ին հիվանդության թերթիկ է բացել: Նրա բացակայության հիմքով չէր կայացել մարտի 17-ի դատական նիստը, որի ընթացքում պիտի ներկայացվեր Ռոբերտ Քոչարյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու միջնորդությունը: Քոչարյանի ազատության համար երաշխավորելու են Արցախի եւ Հայաստանի նախկին վարչապետներ Անուշավան Դանիելյանը, Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը եւ Կարեն Կարապետյանը: Դատավորի հիվանդության եւ անաշխատունակության հնարավոր ժամկետների վերաբերյալ պաշտպանը հարցումներ էր ուղարկել Երեւան քաղաքի դատարան: