14-օրյա արձակուրդ է տրամադրվել ՀՀ ԱԻ նախարար Անդրանիկ Փիլոյանին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ 14-օրյա արձակուրդ է տրամադրվել արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանին: Արձակուրդում գտնվելու ընթացքում նախարարին կփոխարինի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը:
Վարչապետի ստորագրած որոշման մեջ ասված է.
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 16-րդ մասով, «Կառավարչական իրավահարաբերությունների կարգավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի 13-րդ մասով և «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝
1. Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանին տրամադրել 2020-2021 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա արձակուրդը՝ 14 աշխատանքային օր տևողությամբ՝ 2022 թվականի մարտի 28-ից ապրիլի 14-ը ներառյալ:
2. Անդրանիկ Փիլոյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում վերջինիս կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ստուգումներ են իրականացվում ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում: Տեղեկությունը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում հաստատել էին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից՝ չմանրամասնելով, թե ինչ քրեական գործի շրջանակներում են իրականացվում դրանք: