Էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն Երևանի և 5 մարզերի նշված հասցեներում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը՝
10:00-16:00 Նոր Նորք 4-րդ զանգ.՝ Բակունցի փ. 2, Հովհաննիսյան փ. 4, 6, 6/1, 8, 8/1, 10, 12, 14, 4, 8, 10, 12 շենքեր, Գյուլիքևխյան փ. 5, 7, 9, Գյուլիքևխյան նրբ. 5, 6, 9, 11, 45 շենքեր, Գայի պող. 37, 39, 41, 43 շենքեր, թիվ 150 դպրոց, թիվ 106 և թիվ 261 մսուր- մանկապարտեզներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-16:00 Վարդաշեն 1-ին փ. 109–133 150 սեփական տներ և 150/1, 150/2, 150/5, 150/6, 150/7, 150/15, 153/3, 154, 133/13, 133/11, 133/7, 133/9 հասցեներ, «ՋՄՋ» գրուպ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 թիվ 75 դպրոց, Ներքին Շենգավիթ 13, 14 փողոցների սեփական տներ, Ներքին Շենգավիթ 14 փողոցի 2-րդ նրբանցքի սեփական տներ, Ներքին Շենգավիթ 15 փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տներ, Նորք Մարաշ՝ Նորքի 9-րդ փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Շիրակի փ․31, 33, 35, 4/1, 4/2, 4/3, 4/4, 4/5, 4/6, 4/7, 4/10, 4/11, 66, 68, 70, 72 շենքեր, Շիրակի փողոցի շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-16։00 Եղվարդ համայնք՝ Շահումյան, Սպանդարյան, Գայի, Խանջյան, Սայաթ-Նովա, Զաքարյան, Սաֆարյան, Չարենցի, Իսահակյան, Շիրակի, Արա Գեղեցիկի փողոցներ, Պարույր Սևակի 1, 2, 3 փողոցներ, Կոմիտասի, Աբովյան, Նոր թաղ, Նար-Դոսի փողոցներ՝ մասնակի, Կալեր, Բոլոր հողեր թաղամասեր, Ծիրանանոց թաղամաս՝ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16։00 Ակունք գյուղ,
11։00-16։30 Քանաքեռավան համայնք՝ 9, 10, 11 փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Ձորաղբյուր, Գեղաշեն և Նոր-Գյուղ գյուղեր՝ մասնակի, Ջրվեժ՝ Մայակ, թաղամաս՝ մասնակի,
15։00-17։00 Բալահովիտ գյուղ՝ մասնակի,
14։00-16։50 Եղվարդ համայնք՝ Երևանյան, Ազատամարտիկների, Կնունյանց, Հովհաննիսյան, Սաֆարյան, Տերյան, Ղազարյան, Գագարինի, Շինարարների, Թումանյան, Չարենցի փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-12։00 Մադինա և Լեռնակերտ համայնքները՝ ամբողջությամբ, Ներքին Գետաշեն համայնք՝ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-15։00 Երանոս համայնքը՝ ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-12:00 Մասիս քաղաք՝ Նոր, 3-րդ թաղամասներ՝ մասնակի, Քաղաքապետարան, «Վեոն Արմենիա» շենք, թիվ 2-րդ դպրոց և Հիվանդանոց և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-13:00 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան փողոց՝ մասնակի, Ոսկու կորզման ֆաբրիայի բանավան՝ մասնակի,
10:30-16:00 Դալար գյուղ՝ մասնակի,
11:00-15:00 Դիմիտրով, Մասիս, Բաղրամյան, Բուրաստան, Ազատավան, Բերքանուշ, Դալար գյուղեր՝ մասնակի,
10:00-13:00 Գետափ գյուղ՝ մասնակի,
11:00-15:00 Եղեգնաձոր քաղաք՝ Իսրայել Օրի, Նալբանդյան, Կոմիտասի, Գագարինի, Սևակի, 26 Կոմիսարների, Աթարբեկյան, Ավագյան, Արսենյան, Թամանցիների, Թումանյան, Իսակովի, Իսահակյան, Լևոնյան, Խանջյան, Խաչատրյան, Միկոյան, Մյասնիկյան, Մոմիկի, Նալբանդյան, Նարեկացու, Շահումյան, Սպանդարյան, Օրբելու, Բաղդասարյան, Բաղրամյան փողոցներ՝ մասնակի,
11:00-17:00 Մարց, Քարինջ, Լորուտ, Շամուտ, Աթան և Ահնիձոր գյուղեր:
Սպառած էլեկտրաէներգիայի, անջատումների, ձեր իրավունքներին կամ պարտականություններին վերաբերող, ինչպես նաև այլ հարցերի առնչությամբ կարող եք զանգահարել 1-80 և 0 8000 0 180 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարներով: