Երևանում ու 7 մարզում էլեկտրաէներգիայի մինչև 6-ժամյա անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը՝
10:00-16:00 Սարյան փ. 27, 29, 31, 33, 35 շենքեր, Մայիսյան փ. 22, 26, 33ա շենքեր,
Մաշտոցի պող. 5, 5ա, 5բ, 5գ, 5դ շենքեր, Սարյան փ. 36, 38, 40, 40ա շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 3-րդ զանգ.՝ թիվ 7 բաղնիքի շենք, տոնավաճառ, «Երևան Սիթի» սուպերմարկետ, շուկա, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» պոլիկլինիկա և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 5-րդ զանգ.՝ Մառի փ. 9, 10, 12, 13 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 ՀՄՄ մարզադաշտ, քաղ․ Ա․ Սարգսյան, ավտո տեխ․սպասարկման կայան, СРS բենզալցակայան, Նորագավիթ 1, 2, 6 փողոցների սեփական տներ,Նորագավիթ 1-ին փողոցի 1-ին փակուղու սեփական տներ, Նորագավիթ 6-րդ փողոցի 2-րդ փակուղու սեփական տներ, Նորագավիթ 2-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տներ,
Լազոյի փ․ 4, 6 շենքեր, Լազոյի, Կաշեգործների փողոցների սեփական տներ, Շևչենկոյի փ․ 1, 4, 6, Եղբայրության փ․ 4, 6, 8 շենքեր, «Գոռ Նան» ՍՊԸ, քաղ․ Բ․ Կառնազյան, քաղ․ Մ․Սարգսյան, ջրային կառույցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Ներքին Բազմաբերդ, Վերին Բազմաբերդ և Մեծաձոր գյուղեր,
10:00-12:00 Դարակերտ, Ղուկասավան գյուղեր՝ մասնակի,
10:00-14:30 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան փողոց՝ մասնակի, Ոսկու կորզման ֆաբրիայի բանավան՝ մասնակի,
10:00-16:00 Վեդի քաղաք՝ Կոմիտաս, Պուշկինի փողոցներ՝ մասնակի, Արմաշ գյուղ՝ Երևանյան խճուղի՝ մասնակի,
10:30-16:00 Դեղձուտ գյուղ՝ մասնակի, Արտաշատ քաղաք՝ Արազի, Իսակովի փողոցներ՝ մասնակի,
10:00-15:00 Եղեգնաձոր քաղաք՝ Խորենացի, Գլաձորյան, Ալավերդյան, Անդրանիկի, Զորավար Վարդանի, Կամոյի, Կիրովի, Միկոյան, Մոմիկի, Չալաբյան, Սևակի, Թելավի փողոցներ՝ մասնակի, Երևանյան խճուղի՝ մասնակի,
10:30-15:00 Քարագլուխ գյուղ՝ մասնակի,
10:00-16:00 Վայք քաղաք՝ Տերյան, Ալավերդյան փողոցներ՝ մասնակի, «Հեռուստակայան» ոչ բնակիչ-բաժանորդ,
10։00-16։30 Եղվարդ համայնք՝ Արա Գեղեցիկ, Սաֆարյան, Նոր թաղ, Նար-Դոսի փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-12:00 Աբովյան քաղաք՝ 3-րդ,-4-րդ, 5-րդ, 6-րդ, 7-րդ, 8-րդ միկրոշրջաններ, Կոտայք և Նոր Գյուղ գյուղեր, Աբովյան քաղաք՝ Կենտրոն, Ուսանողական, Մարզադաշտ թաղամասեր, Հիվանդանոց, ծննդատուն, Երիտասարդական փողոցներ և հարակից տարածքներ,
11։00-16։00 Եղվարդ համայնք՝ Պարույր Սևակի թիվ 1, 2, 3 փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16։30 Բյուրեղավան համայնք՝ 12, 13, 14, 15, 16, 49 շենքեր, Զովունի համայնք՝ 33, 35, 36, 37 փողոցներ,
11:00-17:00 Գեղաշեն, Նոր Գյուղ, Ձորաղբյուր գյուղեր՝ մասնակի, Ջրվեժ գյուղ Մայակ թաղամաս՝ մասնակի,
13:00-14:00 Աբովյան քաղաք՝ Էլար թաղամաս, 1-ին միկրոշրջան, Զոնալ Կայան թաղամաս, Մայակովսկի, Բալահովիտ գյուղեր՝ մասնակի, Գարեջրի գործարան և հարակից տարածքներ,
12:00-15:00 Ձորաղբյուր գյուղի ամառանոցներ, Ջրվեժ գյուղ՝ մասնակի,
09:00-10:00 Տաշիր քաղաք՝ էլ. ցանց, հիվանդանոց, ասֆալտի գործարան,
10:00-12:00 Գյուլագարակ գյուղ՝ մասնակի,
11:00-17:00 Լերմոնտովո, Մարգահովիտ, Ֆիալետովո գյուղեր,
11:00-17:00 Ախուրյանի տարածաշրջան՝ Ախուրյան գյուղ թիվ 1, 2 մանկապարտեզներ, ԱԱԾ Ախուրյանի բաժինը, «ՎՏԲ-Հայաստանբանկ» ընկերության Ախուրյանի մասնաճյուղ, Ախուրյանի գյուղապետարան, Ջրաշինարարների, Գյուղշինի, Ճանշինին և ԿՍՎ շին բանավաններ, «Ճանշին», «ՅՈՒՄՍ», «Ախուրյանի գազալցակայան», «Ախուրյանի բենզալցակայան» ձեռնարկություններ,