ՌԴ գլխավոր դատախազը Երևանից ուղևորվել է Բաքու
Ռուսաստանի գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովը Հայաստան կատարած իր մեկօրյա այցից հետո Երևանից ուղևորվել է Բաքու: Այս մասին հայտնում է ՌԴ գլխավոր դատախազությունը՝ մանրամասնելով, որ Բաքվում նախատեսվում են հանդիպումներ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և երկրի գլխավոր դատախազ Քյամրամ Ալիևի հետ:
Կրասնովը երեկ Երևանում հանդիպումներ էր ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հետ: Հիշեցնենք՝ նա Հայաստան էր ժամանել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հրավերով:
Վարչապետի հետ հանդիպման ժամանակ ՌԴ գլխավոր դատախազը կարևորել էր 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության 8-րդ կետի լիարժեք իրագործման անհրաժեշտությունը, ըստ որի՝ պետք է տեղի ունենա ռազմագերիների, պատանդների և պահվող այլ անձանց փոխանակում: Իգոր Կրասնովն ընդգծել էր, որ այդ ուղղությամբ իր ջանքերը կրում են շարունակական բնույթ և կանի ամեն ինչ՝ խնդրի լուծման նպատակով: