Կարմիր Շուկան եղել և կմնա Արցախի վերահսկողության տակ. հայտարարել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը
Մարտունիում կայացած հանդիպմանն Արցախի նախագահը հերքել է ստվերային պայմանավորվածության մասին լուրերը: Կարմիր Շուկան եղել և կմնա Արցախի վերահսկողության տակ, հայտարարել է Արցախի ղեկավարը: Արայիկ Հարությունյանի գնահատմամբ՝ ապատեղեկատվությունը տարածում են ինքնահաստատման խնդիր ունեցող հայաստանյան քաղաքական գործիչները:
«Կեղծ հայրենասիրական օրակարգով փորձում են մեղադրել մեզ, իբր, մենք պատրաստվում ենք ինչ-որ գործարքներ իրականացնել ինչ-որ նպատակներով: Նախ՝ ուզում եմ նշել, հարցնել այդ կեղծ հայրենասերներին, հարցնել՝ ո՞ւր էին, երբ Կարմիր Շուկան ավելի քան 15 օր վտանգված էր, և ամեն մի վայրկյան հակառակորդը փորձում էր զավթել, խլել մեզնից Կարմիր Շուկան»,- ասել է ԱՀ նախագահը:
Սահմանամերձ գյուղում մեկնարկում է ավելի քան 150 բնակարանի շինարարություն, որից հետո այստեղ կհաստատվեն տեղահանված ընտանիքներ:
«Մենք սկսել ենք Կարմիր Շուկայում 150 տուն կառուցել, եւ այդ մարդիկ մեզ մեղադրում են, որ Կարմիր Շուկան պատրաստվում ենք հանձնել: 150 չէ, ավելի շատ բնակարաններ ենք կառուցելու»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը:
Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է՝ օրակարգում Արցախի անկախության միջազգային ճանաչումն է և այս փուլում քաղաքական ճանապարհով պայքարը նախկին ինքնավար մարզի տարածքի համար: