Հայկ Չոբանյանն ազատվեց Տավուշի մարզպետի պաշտոնից: Որոշումն ընդունվեց Կառավարության այսօրվա նիստում: Նա կնշանակվի ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար:
«ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը լքում է իր պաշտոնը, եւ պարոն Արշակյանի փոխարեն նախարար կնշանակվի պարոն Չոբանյանը: Ես ուզում եմ պարոն Արշակյանին շնորհակալություն հայտնել կատարած աշխատանքի համար: Ըստ էության՝ զրոյից նախարարություն է ստեղծվել, ձևավորվել: Դա բավական բարդ է, որ արվել է բավական լավ: Ես ուզում եմ պարոն Չոբանյանին հաջողություններ մաղթել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի կարգավիճակում»,- հարցի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Հիշեցնենք, որ Հակոբ Արշակյանը երեկ ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է պաշտոնից ազատվելու մասին: Նա որպես պատճառ նշել է իր եւ լրագրողի միջեւ երկու շաբաթ առաջ տեղի ունեցած աղմկահարույց միջադեպը: «Որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի՝ անընդունելի եմ համարում պաշտոնյայի կողմից որևէ քաղաքացու նկատմամբ բռնության կիրառումը, մենք պարտավոր ենք շարժվել առանց բռնության հասարակություն ունենալու ճանապարհով»,- գրել էր նա: