Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 25-ին որոշում է ստորագրել՝ ԲՈԿ նախագահի նշանակման մասին:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 7-րդ մասով՝ Կարեն Քեռյանին նշանակել Բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախագահ»։
Քեռյանը ֆիզմաթ գիտությունների դոկտոր է, դասավանդել է Երեւանի պետական եւ Հայաստանի ամերիկյան համալսարաններում, 2013թ.-ից ուսանողական միջազգային օլիմպիադաներում ղեկավարել Հայաստանի թիմը:
Հիշեցնենք, որ ԲՈԿ նախկին նախագահ Սմբատ Գոգյանը պաշտոնից ազատվել էր Նիկոլ Փաշինյանի՝ սեպտեմբերի 24-ի որոշմամբ։
Մինչ այդ Գոգյանը աշխատանքից ազատման դիմում էր ներկայացրել մայիսի 14-ին, սակայն Նիկոլ Փաշինյանը երկար ժամանակ չէր ստորագրում այն: Գոգյանի հրաժարականի պատճառը ԿԳՄՍ նախարարության հետ կարծիքների բախումն էր: