Մայրաքաղաքում և 6 մարզերում էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը՝
10:00-16:00 Պուշկինի փ. 15ա, 19, 21, 21/1 շենքեր, Աբովյան փ. 26, 26ա, 26բ շենքեր, Նալբանդյան փ. 31, 33, 35 շենքեր, Սայաթ-Նովա պող. 21, 21ա շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Չեխովի փ․ 34 շենք, Նորք Մարաշ՝ Նորքի 122-152, 151-173 սեփական տներ, Նորքի 1-ին նրբանցքի 2-18 և 1-27 սեփական տներ, «Ռիցար» հյուրանոց, Նորքի 2-րդ նրբանցքի 1-80 սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Պետական Ավտոտեսչության վարչություն, Երաժշտական դպրոց (Իսակովի պող․),
11:00-16:00 Առինջ գյուղ՝ Դուրյան թաղամասի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Կոմիտասի պող. 27/1 շենք, Ուլնեցի 2 փակ. 1ա շենք, Վ.Դավթյան փ. 29 շենք, Արաբկիր 43փ. 35 շենք, Արաբկիր 53փ. 6 շենք, Թբիլիսյան խճուղու սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Կամոյի փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, քաղ․ «Ա․Աբրահամյան», քաղ․ «Ա․Երիցյան», «ԴԻ Դի Գրուպ» ՍՊԸ, «Ցոլկ Էլիտ» ԱԿ, Չեխովի փ․12, 12ա, 24, 28, 34 շենքեր, Գարեգին Նժդեհի փ․ 13ա շենք, Վ․Շենգավիթ 1-ին փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-16։00 Գայ, Հովտաշատ և Սիփանիկ գյուղեր՝ մասնակի,
11։00-15։00 Դիմիտրով, Մասիս, Բաղրամյան, Բուրաստան, Ազատավան, Բերքանուշ, Դալար, Մրգավան գյուղեր՝ մասնակի,
10։30-16։30 Բարձրաշեն գյուղ մասնակի,
10։00-13։00 Ավշար և Վանաշեն գյուղեր՝ մասնակի,
10։00-13։00 Աղավնաձոր գյուղ՝ մասնակի,
10։00-16։00 Վայք քաղաք՝ Շահումյան փողոց և Ջերմուկի խճուղին՝ մասնակի,
11։00-17։00 Կապուտան, Կամարիս, Գեղաշեն, Նոր-Գյուղ Ջրվեժ գյուղեր մասնակի, Ջրվեժ՝ Բագրևանդ, Մայակ, Բանավան թաղամասեր՝ մասնակի,
11։00-16։00 Գառնիի բանավան թաղամաս և Կոտայք գյուղ, Գետամեջ գյուղ և հարակից-բաժանորդներ, «Վեոլա Ջուր», «Աղի կոմբինատ», «Երազ» այգեգործական ընկերություններ և Թռչնաֆաբրիկա, Բյուրեղավան քաղաք՝ թիվ 12, 13, 14, 15, 16 49 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-15։00 Հրազդան քաղաք՝ Շահումյան փողոց՝ մասնակի, Ավետիսյան փողոց, Երևանյան խճուղի, Երիտասարդական թաղամաս, Հարավային թաղամաս,
12։00-13։30 Գավառ քաղաք՝ «Ամեն ինչ տան համար» խանութ-սրահ և հարակից բնակիչ-բաժանորդներ, Ազատության փողոց՝ Սայադյանի շենք և հարակից բնակիչ-բաժանորդներ, Միքայելյան փողոցի 2-րդ նրբանցք՝ Փեփոյի ձոր կոչվող տարածքի բնակիչ-բաժանորդներ, Միքայելյան փողոց,
14։00-16։00  «Գավառի պետական համալսարան»-ին հարող տարածքի բնակիչ-բաժանորդներ, համալսարանի հարևանությամբ գտնվող գազալցակայան, դատախազության շենք, «Սիմոն Շանոյան» ԱՁ, «Մոսկվիչի սերվիս» ԱՁ և հարակից բնակիչ-բաժանորդներ, Գավառ քաղաք՝ Ազատության փողոցի վերին մասի բնակելի շենքեր, թիվ 9 միջնակարգ դպրոց, Քաղառի պահեստներ տարածքի բնակիչ-բաժանորդներ, «Յունիբանկ» ընկերություն և հարակից բնակիչ-բաժանորդներ, Դոմիկներ տարածքի բնակիչ-բաժանորդներ, Օժանդակ դպրոց և հարակից բնակիչ-բաժանորդներ, Գյուղատնտեսական քոլեջ և Սովխոզի մուտք տարածքի բնակիչ-բաժանորդներ,