Ապօրինի ծագման գույքի բռնագանձման վարչությունը 214 սուբյեկտի գույքի առնչությամբ ուսումնասիրություն է սկսել. նախարար
22/03/2021 schedule12:35
Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստին ՀՀ կառավարության ծրագրի 2020 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը ներկայացնելիս արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը հիշեցրեց, որ 2020 թվականի սեպտեմբերի 3-ից ՀՀ գլխավոր դատախազության պատասխանատու ստորաբաժանումը՝ Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը, գործարկվել է:
«Ստեղծումից մինչև դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում ստացվել են 201 քրեական գործերի վերաբերյալ նյութեր՝ քրեական գործերով հնարավոր ապօրինի ծագմամբ գույք ունեցող 430 սուբյեկտի վերաբերյալ: Ուսումնասիրության սկսելու հիմքերի առկայության ստուգման արդյունքում նրանցից 214-ի գույքի առնչությամբ որոշում է կայացվել սկսել ուսումնասիրություն, որոնք ընթացքի մեջ են»,- ասաց նախարարը: