Ադրբեջանի զորավարժությունները տարածաշրջանի կայունության եւ անվտանգության համար ռիսկեր չեն ստեղծում. Մարիա Զախարովա
Ադրբեջանի զորավարժությունները տարածաշրջանի կայունության եւ անվտանգության համար ռիսկեր չեն ստեղծում. այսօր տեղի ունեցած ճեպազրույցում այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Ըստ նրա՝ այդ զորավարժությունները կրում են պլանային բնույթ եւ ուղղված են զորքերի պատրաստվածության բարձրացմանը:
Զախարովան անդրադարձել է նաեւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հայտարարությանը, որ վերաբերում է Զանգեզուրի՝ իբր ադրբեջանական պատկանելությանը: Փաստելով Հայաստանի ու Ադրբեջանի կողմից իրականացվող կառուցողական քայլերը՝ ՌԴ պաշտոնական ներկայացուցիչն ասել է. «Մենք ակնկալում ենք, որ նման կառուցողական մոտեցումը կգերիշխի ինչպես պաշտոնական մեկնաբանություններում, այնպես էլ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԶԼՄ-ներում»։
Հիշեցնենք, որ մարտի 15-19-ը Ադրբեջանի զինված ուժերը լայնամասշտաբ օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ են անցկացնելու՝ 10.000-ը զինծառայողների մասնակցությամբ: