2020 թվականի ընթացքում Արցախի բուժհաստատություններում 1614 երեխա է ծնվել
2020 թվականի ընթացքում Արցախի առողջապահության նախարարության բուժհաստատություններում ծնվել է 1614 երեխա, որից 818 տղա, 796 աղջիկ: Ստեփանակերտում ծնվել է 1389 երեխա՝ 699-ը տղա և 690 աղջիկ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը:
Տարվա ընթացքում Արցախում արձանագրվել է զույգ երեխաների 23 ծնունդ: Արհեստական բեղմնավորման ճանապարհով լույս աշխարհ է եկել 9 երեխա՝ 7 տղա և 2 աղջիկ։
ՀՀ բուժհաստատություններում ծնվել են 182, ՌԴ-ում՝ 2 արցախցի բալիկներ: Արդյունքում ԱՀ-ում 2020 թվականի ընդհանուր ծնելիությունը կազմել է 1798  երեխա, որից 923 տղա, 875 աղջիկ: