Շիրակի մարզ կատարած այցի ընթացքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել Շիրակի մարզպետարանում:
Քննարկվել են մարզի ընթացիկ եւ ռազմավարական խնդիրները: Վարչապետը կարեւորել է պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ միասին ու համատեղ գործելու անհրաժեշտությունը:
«2019-ին մենք բավական տեսանելի ու շոշափելի առաջընթաց տեսանք Շիրակի մարզում, հետո, իհարկե, կորոնավիրուսն ու պատերազմը փոքր-ինչ խաթարեցին ընթացքը, բայց հիմա պետք է մտածենք նոր ծրագրեր, նոր խթաններ ստեղծել՝ ընդհանուր իրավիճակը փոխելու համար: Շիրակի մարզը, Գյումրին ու ամբողջ Հայաստանը պետք է բերել այնպիսի մակարդակի, որը կբավարարի մեզ բոլորիս»,- նշել է վարչապետը՝ հավելելով, որ պետք է շարունակել արդեն իսկ մեկնարկած Գյումրին նորովի կառուցելու գործընթացը:
Այլ մանրամասներ՝ ՀՀ վարչապետի էջում հրապարակված տեսանյութում.
Հիշեցնենք՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում է: Մարզպետարանում նախատեսված է հանդիպում գերեվարված զինծառայողների ծնողների հետ, որը փակ է լրատվամիջոցների համար: