Ողբերգական դեպք Արարատի մարզում․ թթվածնային բալոնի պայթյունի հետևանքով կա 1 զոհ, 1 վիրավոր
Այսօր ՝ փետրվարի 16-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 12։30-ի սահմաններում ոստիկանության Մասիսի բաժին և արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության 911 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հովտաշատ գյուղի տներից մեկում պայթյուն է տեղի ունեցել, և հնարավոր է, որ տուժածներ լինեն։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, նշված վայր են ժամանել ԱԻՆ ՓԾ 2 մարտական հաշվարկ, ոստիկանության աշխատակիցներ։ Ոստիկանները նշված գյուղի Տերյան փողոցի 2-րդ տան բակում՝ օգտագործվող արհեստանոցում, հայտնաբերել են նույն գյուղի բնակիչ 49-ամյա Վահե Վարդանյանի դին։
Նշված վայրից տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով Մասիսի բժիշկների կողմից նախ տեղում առաջին բուժօգնություն է ստացել նույն գյուղի բնակիչ 60-ամյա Նորիկ Եսայանը, ապա՝ տեղափոխվել Մասիսի բժշկական կենտրոն։
Փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։ Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ պայթյունը տեղի է ունեցել թթվածնային բալոնից։ Քննիչի որոշմամբ՝ նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական։