«Հայրենիքի փրկության շարժման» անդամները շարունակեցին Ազգային ժողովի մոտ սկսած ակցիան:
Դրան զուգահեռ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում քննարկվում է Դատական օրենսգրքին վերաբերող օրենքի նախագծեր, իսկ ընդդիմության ներկայացուցիչները պնդում են, որ այս պահին ավելի հրատապ խնդիրներ կան քննարկելու:
Նրանք ուսապարկեր նետեցին դեպի Ազգային ժողովի բակ՝ ուսապարկերում դնելով այն պատգամավորների նկարները, ովքեր, ըստ նրանց, ադրբեջանամետ հայտարարություններ են արել:
Քիչ անց ոստիկանությունը սկսեց բերման ենթարկել ակցիայի մասնակիցներին: Ոստիկանությունից մեր հարցին ի պատասխան՝ նշեցին, որ բերման է ենթարկվել 8 քաղաքացի՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար (Ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելը): Բերման ենթարկվածների թվում է նաև ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը: