ՀՀ ազգային ժողովում մեկնարկել է արտահերթ նիստ, որը նախաձեռնել են պատգամավորները: Նիստի օրակարգում մեկ տասնյակից ավելի հարցեր են, այդ թվում ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանին Մարդու իրավունքների եւ հանրային հարցերի հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից զրկելու հարցը:
Օրակարգում է նաեւ «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը, որ հեղինակել է Կառավարությունը:
Այսօր նախատեսվում է նաեւ Հաշվեքննիչ պալատի անդամի ընտրություն:
Ազգային ժողովի մուտքի մոտ բողոքի ակցիա է սկսվել: Ակցիայի որոշ մասնակիցներ վիրավորանքներ են ուղղում ԱԺ մուտք գործող պատգամավորներին, ձվերով հարվածում նրանց մեքենաներին: