Պատգամավորն առաջարկում է բուքմեյքերական գրասենյակների թիվը սահմանափակելու ԱԺ-ի ընդունած օրենքն ուժը կորցրած ճանաչել
ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Դավթյանն առաջարկում է ուժը կորցրած ճանաչել 2019 թվականի հոկտեմբերի 3-ին ԱԺ-ի կողմից ընդունված եւ 2020 թվականի նոյեմբերի 1-ից ուժի մեջ մտած այն օրենքը, որով բուքմեյքերական գրասենյակների թիվը սահմանափակվում էր։
Հիշեցնենք, որ այդ ««Վիճակախաղերի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին»» օրենքով սահմանվել էր, որ լիցենզիա ունեցող վիճակախաղի կամ անմիջականորեն տոտալիզատորի յուրաքանչյուր կազմակերպիչ կարող է կազմակերպել մեկական բուքմեյքերական գրասենյակ կամ անմիջականորեն (խաղասրահի միջոցով) տոտալիզատոր միայն Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր համայնքի վարչական սահմաններում, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ համայնքի վարչական սահմաններում, Գեղարքունիքի մարզի Սեւան համայնքի վարչական սահմաններում, Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի վարչական սահմաններում, ՀՀ մարզերի յուրաքանչյուր վարչական կենտրոնում եւ Երեւան քաղաքի յուրաքանչյուր վարչական շրջանում՝ կրթական եւ պատմամշակութային օջախներից, պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների վարչական շենքերից, հիվանդանոցներից ՀՀ Կառավարության սահմանած հեռավորությամբ եւ չափանիշներին համապատասխան տարածքներում։ Փոփոխությունները ուժի մեջ են մտել 2020 թվականի նոյեմբերի 1-ից, սակայն այս նախագծով Դավթյանն առաջարկում է այդ սահմանափակումները ուժը կորցրած ճանաչել։
Ըստ պատգամավորի՝ նախագծի ընդունմամբ հնարավորություն կընձեռվի վիճակախաղերի կազմակերպիչներին բուքմեյքերական գրասենյակների եւ ավտոմատացված սարքավորումների գործունեությունը շարունակել՝ հնարավորություն ունենալով նվազեցնել 2020 թվականի ընթացքում կրած վնասները: