ՀՀ Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Օնիրա քլաբ» ՍՊ ընկերությունը դատի է տվել ֆինանսների նախարարությանը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Դատական տեղեկատվական համակարգից։
Նշենք, որ խոսքը Աբովյան քաղաք տանող մայրուղու վրա գործող «Շանգրի լա» խաղատան մասին է։ Ընկերությունը պահանջում է 01.01.2014թ. տրված խաղատան կազմակերպման թիվ ԽՏ-001 լիցենզիան ուժը կորցրած ճանաչելու մասին 20.11.2020թ. թիվ 350-Ա հրամանը վերացնել։
Հայցը ներկայացվել է դեկտեմբերի 15-ին եւ մակագրվել Վարչական դատարանի դատավոր Անի Հարությունյանին։
Հիշեցնենք, որ ֆինանսների նախարարության վիճակախաղերի, շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի ու խաղատների լիցենզավորող հանձնաժողովը որոշել էր ուժը կորցրած ճանաչել «Օնիրա քլաբ»-ին տրված լիցենզիան՝ խաղատնային գործունեություն ծավալելու համար անհրաժեշտ պետական տուրքը չվճարելու համար։