Գորիսի քաղաքապետը հարուցված քրգործի շրջանակներում ներկայացվել է նախաքննական մարմնին
Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանը հարուցված քրեական գործի շրջանակներում բերման է ենթարկվել եւ ներկայացվել նախաքննական մարմին:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ հայտնեցին  ՀՀ ոստիկանությունից, սակայն այլ մանրամասներ չներկայացրին:
Նշենք, որ Գորիսի քաղաքապետ Առուշան Առուշանյանը երեկ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում էր արել՝ համաքաղաքացիներին կոչ անելով առավոտյան ժամը 06:00-ից միանալ իրենց ավտոերթին, շարժվել դեպի Սյունիքի դարպասներ եւ արգելել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մուտքը Սյունիք։
Չնայած Առուշանյանի բացակայությանը՝ Շինուհայր բնակավայրի մոտ վաղ առավոտից սկսվել է բողոքի ակցիա՝ Փաշինյանի այցը թույլ չտալու համար: Մի խումբ քաղաքացիներ փորձել են դուրս գալ գյուղից եւ արգելել Փաշինյանի մուտքը: Ոստիկանները, սակայն, փակել են նրանց ճանապարհը:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օրեր առաջ հայտնել էր, որ երկուշաբթի աշխատանքային օրը կանցկացնի Սյունիքում։ Նախատեսվում է Փաշինյանի այցը Մեղրի, Կապան, Գորիս, Սիսիան: Վարչապետը հանդիպելու է քաղաքացիների, ՏԻՄ եւ մարզային կառույցների ներկայացուցիչների հետ: