Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողների հարազատները ակցիա են անում ՊՆ-ի դիմաց
Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողների հարազատները այսօր նույնպես ակցիա են իրականացնում պաշտպանության նախարարության դիմաց։ Նրանք հանդիպում են պահանջում զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի հետ։
«Ուզում ենք հասկանանք՝ մեր հարցի լուծումը երբ կլինի, այդ «երբ»-ը մեզ արդեն 55 օր է՝ տանջում է, ու մենք ուզում ենq հասկանալ՝ մեզ երբ կընդունի ինքը, ու մենք երբ կստանանք մեր հարցի պատասխանը։ Ամբողջ Հայաստանում և՛ անհատներին, և՛ պաշտոնյաներին, և՛ պետական մարմիններին դիմել ենք։ Հայաստանում այդպիսի մեկը չկա, որ մենք դիմած չլինենք։ Մնացել է ամբողջ Հայաստանում մի հատ Օնիկ Գասպարյանի հետ հանդիպումը, հասկանանք, տեսնենք՝ հնարավոր է՝ ինքը կկարողանա մեզ ընդունի ու մեր հարցին լուծում տա»,- նշեց անհետ կորած զինծառայողներից մեկի հարազատ Անահիտ Ադոյանը։
Նա նաև տեղեկացրեց, որ երեկ Հայաստան վերադարձած ռազմագերիներից մեկը Էջմիածնի զորամասից է եղել։ «Իհարկե, դեռ կփորձենք կապ հաստատել իր հետ, բայց, ամեն դեպքում, մենք շատ ուրախ ենք, որ գոնե մեկը վերադարձել է Հայաստան, բայց դրա հետ մեկտեղ պետք է պայքարենք մյուս 40-ի համար»։
Ակցիան այս պահին շարունակվում է։
Հիշեցնենք, որ Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողների հարազատները մի քանի անգամ ակցիաներ են իրականացրել Էջմիածնի զորամասի, պաշտպանության նախարարության դիմաց։ Նրանք պահանջում են որոնողական աշխատանքներ իրականացնել Զանգելանի (Կովսական) հատվածում և գտնել Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողներին։