Բողոքի ակցիաների հետեւանքով Մետրոպոլիտենի բնականոն աշխատանքը կաթվածահար է եղել
Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենի բնականոն աշխատանքը կաթվածահար է եղել։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Մետրոպոլիտենի մամուլի խոսնակ Տաթեւ Խաչատրյանը։
Վերջինիս խոսքով՝ մի խումբ քաղաքացիներ անհնազանդության ակցիաներ են իրականացրել Մետրոպոլիտենի Գործարանային կայարանում․ կանգնելով վագոնների դռների արանքում՝ նրանք թույլ չեն տվել, որ մետրոն շարժվի, ինչի պատճառով կանգնեցվել է ողջ երթեւեկությունը։
Խաչատրյանը նշեց, որ վագոններում մնացած քաղաքացիներ չկան, բոլորը դուրս են հանվել։ «Երբ բնականոն երթեւեկությանն անցնելու գործընթացը սկսվի, կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ ՀՅԴ-ական Իշխան Սաղաթելյանն այսօր հանդես եկավ ուղերձով՝ հայտարարելով, որ ընդդիմադիր ուժերը սկսում են անհնազանդության ակցիաներ, քանի որ լրացել է իրենց կողմից ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տրված ժամկետը, որի շրջանակում նա հրաժարական չի ներկայացրել։ Դրանից հետո մի խումբ քաղաքացիներ փակեցին Երեւանի Մաշտոցի, Արշակունյաց, Մյասնիկյան, Տիգրան Մեծի պողոտաները, Ամիրյան, Արցախի փողոցները։
Ոստիկանությունը նրանց ժամանակ տվեց փողոցները բացելու համար, ապա սկսեց բերման ենթարկել։
Այս պահին էլ քաղաքի տարբեր հատվածներում ակտիվիստները երթ են իրականացնում՝ վանկարկելով «Նիկոլ, դավաճան», «Առանց Նիկոլ Հայաստան»։