Գուցե կոնսոլիդացիա է․ Արմեն Խաչատրյանը՝ Վիտալի Բալասանյանի ԱԽ քարտուղար նշանակվելու մասին
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Վիտալի Բալասանյանի՝ Արցախի ԱԽ քարտուղար նշանակվելուն, նշեց, որ դա գուցե կոնսոլիդացիա է։
«Ճիշտն ասած՝ ձեզնից տեղեկացա, որ Արայիկ Հարությունյանը նման որոշում է կայացրել, և նշանակավել է: Դեռևս լրատվամիջոցներից չեմ տեղեկացել, չեմ հասցրել։ Սակայն եթե նշանակվել է, նշանակում է՝ Արցախի Հանրապետության նախագահը այդպես է նպատակահարմար համարել, եւ գուցե այդ ձեր նշած կոնսոլիդացիային, համախմբումներին և հանրային հաշտության գալուն ուղղված միջոցառում է։ Կարծում եմ, որ, այդ նպատակներից ելնելով, Արայիկ Հարությունյանը նման որոշում է կայացրել»։
Հիշեցնենք, որ, այսօր Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի որոշմամբ, Վիտալի Բալասանյանը նշանակվել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար։ Նշանակման կապակցությամբ նախագահ Հարությունյանն ընդունել է Վիտալի Բալասանյանին: Քննարկվել են ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման և հանրապետության ներքին ու արտաքին անվտանգությանը վերաբերող հարցեր: