Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1667 նոր դեպք, 1 օրում գրանցվել է 40 մահ
Նոյեմբերի 20-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 123.646 դեպք, որից 90.754-ը՝ առողջացած, 1900-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 30.504 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 480.445 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 4459 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1667 նոր դեպք: Ունենք 2366 առողջացած և 30 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 10 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 488 է: