Զինվորների ապաքինման համար արյան բանկում դոնորների կարիք կա
ՀՀ առողջապահության նախարարության պրոֆեսոր Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնից հայտնում են, որ Արյան բանկում դոնորների կարիք կա:
Հանուն հայրենիքի իր կյանքը վտանգած զինվորը չի կարող սպասել ստեղծված իրավիճակի կայունացմանը. Ձեր արյունն անհրաժեշտ է հենց հիմա:
«Արյան անշահախնդիր նվիրատվությունն ամենաչնչին, բայց և ամենակարևոր քայլն է, որ յուրաքանչյուրս կարող է անել մեր զինվորների սխրանքի դիմաց:
Ցանկացած առողջ մարդ, որը համապատասխանում է սահմանված նորմերին, որոնք ներկայացված են այս կայքում, կարող է նպաստել վիրավոր զինվորների ապաքինմանը:
Արյունաբանական կենտրոնի Արյան բանկն աշխատում է երկուշաբթիից ուրբաթ՝ ժամը 09:00-ից 13:00:
Հեռ. 010-28-38-23
Խնդրում ենք մոտենալ անձնագրով:
Չկա աշխարհում որևէ դեղամիջոց, որը կարող է փոխարինել արյանը. Ձեր արյունը կյանքեր է փրկում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ: