Կորոնավիրուս և պատերազմական վիճակ. Հայաստանի Մ-21 հավաքականի առաջիկա երկու խաղերը չեն կայանա
Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականի մասնակցությամբ հանդիպումները Շվեդիայի և Իսլանդիայի հավաքականների դեմ չեն կայանա: Այդ մասին հաղորդում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 2021 թ. առաջնության ընտրական փուլի վերջին տուրերի՝ Հայաստանի հավաքականի մասնակցությամբ հանդիպումները պետք է տեղի ունենային Կիպրոսում՝ Լառնակա քաղաքի «Անտոնիս Պապադոպուլոս» մարզադաշտում:
Սակայն հաշվի առնելով Հայաստանի Մ-21 հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների շրջանում կորոնավիրուսով վարակվածների մեծ քանակը, ինչպես նաև ՀՀ-ում ռազմական դրության պայմաններում կարճ ժամանակում համապատասխան տարիքի ֆուտբոլիստների նոր խմբի համար երկրից ելքի՝ սեղմ ժամկետներում թույլտվություն ստանալու դժվարությունը՝ Հայաստանի Մ-21 հավաքականը չի մեկնի Կիպրոս: ՈՒԵՖԱ-ն և մրցակից երկրների ֆեդերացիաները համապատասխան կարգով տեղեկացվել են այս մասին:
Առայժմ չի նշվում, թե ինչ որոշում կկայացվի այդ խաղերի վերաբերյալ, սակայն ամենայն հավանականությամբ Իսլանդիայի և Շվեդիայի հավաքականներին տեխնիկական հաղթանակ կշնորհվի:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերին Հայաստանի երիտասարդական հավաքականում Շվեդիայի հավաքականից կրած 0-10 հաշվով պարտությունից հետո տեղի էր ունեցել մարզչական փոփոխություն. Մ-21 ընտրանին գլխավորել էր Ռաֆայել Նազարյանը: Վերջինիս նորամուտը երիտասարդական հավաքականի ղեկին առայժմ հետաձգվում է: