Մենք ունենք առնվազն 0․5 տոկոս տնտեսական ակտիվության աճ նախորդ տարվա նկատմամբ, 9 ամիսների կտրվածքով։ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցին ասաց Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
«Վստահ եմ, որ տարին կավարտենք ավելի բարձր ցուցանիշով, որովհետև 4-րդ եռամսյակում կամփոփվեն խաղողի բերքի հետ կապված վիճակագրական ցուցանիշները, որոնք նախորդ տարվա նկատմամբ էապես բարձր են եղել։ Իսկ չորրորդ եռամսյակի մշակաբույսերից գյուղատնտեսության բնագավառում խաղողը շատ մեծ տեսակարար կշիռ ունի։ Հիմա գնահատականներ չհնչեցնեմ, բայց ձեր հարցի պատասխանն է, որ մենք կունենանք բարձր տնտեսական ակտիվություն, քան՝ նախորդ տարի»,- ասաց նա։