Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2374 նոր դեպք, գրանցվել է 35 մահ, եւս 6 մահ էլ՝ այլ պատճառներով
Նոյեմբերի 4-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 97.150 դեպք, որից 58.811-ը՝ առողջացած, 1448-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 36.502 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 418.080 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 4565 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2374 նոր դեպք: Ունենք 1212 առողջացած և 35 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 389 է: