Հայ-Ռուսական համալսարանը հայտնում է, որ ռազմի դաշտում զոհվել է պատերազմի սիմվոլ դարձած լուսանկարի տղան՝ Ալբերտ Հովհաննիսյանը:
Համալսարանը հայտնել է նաեւ իր եւս երկու ուսանողի՝ Մխիթար Գալեյանի ու Վրեժ Ավետիսյանի զոհվելու մասին:
Հիշեցնենք՝ Ալբերտ Հովհաննիսյանի լուսանկարն այս օրերին տարածվեց աշխարհով մեկ՝ լինելով ոչ միայն հայաստանյան, այլեւ աշխարհի ամենահեղինակավոր լրատվականների առաջին էջերին ու գլխավոր լուրերում: Վերջին օրերին նրա հայրը գրառում էր կատարել՝ նշելով, որ մի քանի օր է՝ որդուց տեղեկություն չունի ու փնտրում է նրան: